Допомога
за кордоном
Чехія

Загальна інформація для шукачів притулку в Чехії

На території Чеської Республіки громадяни України, які мають дійсний біометричний паспорт, можуть перебувати без візи протягом 90 днів, лише протягом 30 днів необхідно зареєструватися в поліції у справах іноземців, якщо це не зроблено в закладі проживання.

1. Якщо ви хочете залишитися в Чехії та брати участь у повсякденному житті, ви можете подати заяву на тимчасовий захист:

Медична допомога

Невідкладну медичну допомогу можна отримати без страхування.

https://lekariproukrajinu.cz/uk/ – на сайті можна обрати профіль лікаря, область та місто. У таблиці з переліком фахівців можна дізнатися адресу, контакти, а також мову спілкування. Інформація частково українською.

Для повністю оплаченого медичного обслуговування необхідно отримати Замінну картку застрахованого. Її можна оформити як фізично (в Обласному центрі допомоги Україні), так і онлайн. Процес оформлення картки покроково описаний тут – https://pomocukrajine.vzp.cz

Важливо! Люди з деменцією можуть отримати безкоштовне медичне обслуговування у разі страхування, однак витрати на ліки покриваються частково.

Організації, що допомагають людям з деменцією

Чеська асоціація хвороби Альцгеймера​

alzheimer.cz

Tel: 283 880 346, адреса електронної пошти – info@alzheimer.cz

З 1 квітня в Празі (район Кобиліси) можна записатися на прийом до лікаря-психіатра, пані Самохвалової. Лікарка допоможе людям з деменцією, що шукають притулку в Чехії, забезпечити постійну медикаментозну підтримку.

Перед візитом необхідно зробити запис за телефонами:
286 883 676, вівторок і четвер з 8:00 до 17:00 (чеська та англійська мови),
608 719 565, середа до 12:00 (російська мова), або за адресою електронної пошти: info@alzheimer.cz

Для членів родин людей з деменцією на час їх відсутності (з метою здійснення покупок, оформлення документів, інших справ чи перепочинку) пропонується послуга тимчасового догляду вдома. Послуга надається за місцем проживання, фахівці частково говорять російською. Замовити послугу тимчасового догляду вдома можна за вказаними вище номерами телефонів або за допомогою електронної пошти. На даний момент консультації здійснюються англійською мовою.

Щодо отримання послуги з догляду працівником, що володіє українською / російською в Празі – пишіть на адресу – Lucie.hajkova@alzheimer.cz

Asistence, o.p.s. can provide help with obtaining necessary things:
https://www.asistence.org/nabizime-pomoc-lidem-s-postizenim-utikajicim-pred-valkou/; you can also contact us.

Допомога людям з інвалідністю

Організація ASISTENCE може запропонувати допомогу з пошуком безбар’єрного житла, інвалідного візка, надати особисту чи іншу допомогу.

Tel.: +420 739 006 382

Сайт організації ASISTENCE